This saint medal Our Lady Immaculata is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid gold 585/1000 frame is hand-made.



| Code: | 486H-The-Immaculate-Conception-Medal |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 267,00 $ |
| without VAT: | 220,70 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | smooth |
| Product size: | 13 x 27 mm |
| Oval size: | 13 x 18 mm |
| Product weight: | 1,70 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 0,50 g |
| without VAT: | 187,40 $ |
| Price with VAT | 226,70 $ |
| without VAT: | 229,20 $ |
| Price with VAT | 277,30 $ |
| without VAT: | 336,80 $ |
| Price with VAT | 407,60 $ |
| without VAT: | 284,70 $ |
| Price with VAT | 344,50 $ |
| without VAT: | 421,80 $ |
| Price with VAT | 510,30 $ |
| without VAT: | 385,90 $ |
| Price with VAT | 466,90 $ |