This protective angel miniature medal perfect gift to baptism is individually painted and fired in a kiln at a temperature of 700°C (1300°F). A solid gold 585/1000 frame is hand-made.


| Code: | 044H-Cherubim-guard-pendant |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 226,70 $ |
| without VAT: | 187,40 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | smooth |
| Product size: | 8 x 20 mm |
| Oval size: | 8 x 12 mm |
| Product weight: | 0,70 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 0,40 g |
| without VAT: | 187,40 $ |
| Price with VAT | 226,70 $ |
| without VAT: | 229,20 $ |
| Price with VAT | 277,30 $ |
| without VAT: | 187,40 $ |
| Price with VAT | 226,70 $ |
| without VAT: | 229,20 $ |
| Price with VAT | 277,30 $ |
| without VAT: | 208,40 $ |
| Price with VAT | 252,20 $ |