Our medallion of Holy Mary is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 gold frame is hand-engraved.



| Code: | 571R-Virgin-Maria-Medal |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 506,60 $ |
| without VAT: | 418,70 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | engraved |
| Product size: | 18 x 37 mm |
| Oval size: | 18 x 28 mm |
| Product weight: | 4,20 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 1,45 g |
| without VAT: | 186,00 $ |
| Price with VAT | 225,10 $ |
| without VAT: | 227,50 $ |
| Price with VAT | 275,30 $ |
| without VAT: | 219,10 $ |
| Price with VAT | 265,10 $ |
| without VAT: | 334,40 $ |
| Price with VAT | 404,60 $ |
| without VAT: | 219,10 $ |
| Price with VAT | 265,10 $ |
| without VAT: | 334,40 $ |
| Price with VAT | 404,60 $ |
| without VAT: | 282,60 $ |
| Price with VAT | 342,00 $ |
| without VAT: | 383,10 $ |
| Price with VAT | 463,50 $ |