The smallest pendant Madonna with Child is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 gold frame is hand-made.


| Code: | 091H-Madonna-with-Child |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 226,70 $ |
| without VAT: | 187,40 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | smooth |
| Product size: | 8 x 20 mm |
| Oval size: | 8 x 12 mm |
| Product weight: | 0,70 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 0,40 g |
| without VAT: | 187,40 $ |
| Price with VAT | 226,70 $ |
| without VAT: | 229,20 $ |
| Price with VAT | 277,30 $ |
| without VAT: | 187,40 $ |
| Price with VAT | 226,70 $ |
| without VAT: | 229,20 $ |
| Price with VAT | 277,30 $ |
| without VAT: | 229,20 $ |
| Price with VAT | 277,30 $ |
| without VAT: | 220,70 $ |
| Price with VAT | 267,00 $ |
| without VAT: | 220,70 $ |
| Price with VAT | 267,00 $ |
| without VAT: | 220,70 $ |
| Price with VAT | 267,00 $ |
| without VAT: | 336,80 $ |
| Price with VAT | 407,60 $ |
| without VAT: | 262,50 $ |
| Price with VAT | 317,60 $ |
| without VAT: | 284,70 $ |
| Price with VAT | 344,50 $ |
| without VAT: | 208,40 $ |
| Price with VAT | 252,20 $ |