This medal of St. Francis of Assisi is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 hallmarked gold frame is hand-engraved.


| Code: | 175R-Francis-of-Assisi |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 407,60 $ |
| without VAT: | 336,80 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | engraved |
| Product size: | 14 x 26 mm |
| Oval size: | 14 x 17 mm |
| Product weight: | 2,20 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 1,05 g |
| without VAT: | 336,80 $ |
| Price with VAT | 407,60 $ |
| without VAT: | 220,70 $ |
| Price with VAT | 267,00 $ |
| without VAT: | 336,80 $ |
| Price with VAT | 407,60 $ |
| without VAT: | 284,70 $ |
| Price with VAT | 344,50 $ |
| without VAT: | 385,90 $ |
| Price with VAT | 466,90 $ |