This medallion Our Lady of Lourdes is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 gold frame is hand-engraved.



| Code: | 527R-Our-Lady-of-Lourdes-Medal |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 503,50 $ |
| without VAT: | 416,10 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | engraved |
| Product size: | 18 x 37 mm |
| Oval size: | 18 x 28 mm |
| Product weight: | 4,20 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 1,45 g |
| without VAT: | 184,90 $ |
| Price with VAT | 223,70 $ |
| without VAT: | 226,20 $ |
| Price with VAT | 273,60 $ |
| without VAT: | 217,70 $ |
| Price with VAT | 263,50 $ |
| without VAT: | 332,40 $ |
| Price with VAT | 402,10 $ |
| without VAT: | 217,70 $ |
| Price with VAT | 263,50 $ |
| without VAT: | 332,40 $ |
| Price with VAT | 402,10 $ |
| without VAT: | 217,70 $ |
| Price with VAT | 263,50 $ |
| without VAT: | 332,40 $ |
| Price with VAT | 402,10 $ |
| without VAT: | 280,90 $ |
| Price with VAT | 339,90 $ |
| without VAT: | 380,70 $ |
| Price with VAT | 460,70 $ |