Our saint medallion of Our Lady of Hostyn is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 gold frame is hand-engraved.



| Code: | 535R-Our-Lady-of-Hostyn-Medallion |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 510,30 $ |
| without VAT: | 421,80 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | engraved |
| Product size: | 18 x 37 mm |
| Oval size: | 18 x 28 mm |
| Product weight: | 4,20 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 1,45 g |
| without VAT: | 187,40 $ |
| Price with VAT | 226,70 $ |
| without VAT: | 220,70 $ |
| Price with VAT | 267,00 $ |
| without VAT: | 336,80 $ |
| Price with VAT | 407,60 $ |
| without VAT: | 284,70 $ |
| Price with VAT | 344,50 $ |
| without VAT: | 385,90 $ |
| Price with VAT | 466,90 $ |