Naše firma

Naše firma vznikla v roce 1993 kdy jsem odešel z místa technologa smaltu v Jablonecké Silce a založil vlastní podnik. O rok později jsme získali licenci Puncovního úřadu v Praze č. 2697 a mohli jsme smaltovat i drahé kovy.

Od počátku jsme se soustředili na špičkově provedené řemeslo. U malovaného limožského smaltu jsme přistoupili k tzv. připalované technice malby, jejíž pomocí docilujeme bezkonkurenčních efektů plasticity. V této technice jsme nejlepší v zemi. Malované miniatury - madonky jsou totiž hlavním segmentem naší produkce. Do dnešního dne se počet námi vyrobených malovaných medailonů vyšplhal ke dvaceti tisícům prodaných kusů. Tradičně nejúspěšnější jsme na českém trhu, kde spolupracujeme nejenom s největšími velkoobchodníky v zemi, ale i s klenotníky na malých městech. Solidním jednáním a nepřekonatelnou kvalitou našich výrobků jsme si vydobyli uznání a respekt. Naše výrobky se ale prodávají také ve Spojených státech nebo na Filipínách a samozřejmě že i například v Itálii, Francii anebo ve Velké Británii.

Kromě zboží, které máte možnost vidět v našem katalogu, vyrábíme část produkce na zakázku. Jedná se o místní nebo raritní motivy případně jiné výrobky se šperkovým smaltem.

Zpodobňování panenky Marie nebo i jiných světců na přívěškách má v naší zemi již dlouhou tradici. Stejně tak smaltéřství nebo malování na smalt. A já věřím, že toto krásné řemeslo, které patří k vrcholům šperkařských fines dokáže přinést svým současným příznivcům přesně to, čeho je v poslední době již tak málo: uvědomění kontinuity historie, sounáležitost s vizí, které se malovaný obraz týká i posílení víry nebo probuzení lásky, které opravdu není nikdy dost. Každý do smaltu vypálený obraz má navíc šanci ohromit jednou i naše potomky svojí jemností a podáním barev. Úplně je vidím, jak za padesát let budou přemýšlet: "Jak to tenkrát dělali?"

Radek Aljančič
specialista na smalt

Copyright © www.aljancic.com, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.aljancic.com

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace