Our larger Mother of Sorrows Medal is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 gold frame is hand-made.



| Code: | 259H-Mother-of-Sorrows |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 315,30 $ |
| without VAT: | 260,60 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | smooth |
| Product size: | 19 x 33 mm |
| Oval size: | 19 x 24 mm |
| Product weight: | 3,00 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 0,70 g |
| without VAT: | 227,50 $ |
| Price with VAT | 275,30 $ |
| without VAT: | 219,10 $ |
| Price with VAT | 265,10 $ |
| without VAT: | 219,10 $ |
| Price with VAT | 265,10 $ |
| without VAT: | 334,40 $ |
| Price with VAT | 404,60 $ |
| without VAT: | 219,10 $ |
| Price with VAT | 265,10 $ |
| without VAT: | 334,40 $ |
| Price with VAT | 404,60 $ |
| without VAT: | 219,10 $ |
| Price with VAT | 265,10 $ |
| without VAT: | 334,40 $ |
| Price with VAT | 404,60 $ |
| without VAT: | 408,20 $ |
| Price with VAT | 493,90 $ |
| without VAT: | 383,10 $ |
| Price with VAT | 463,50 $ |