This miniature saint medallion Madonna of the Streets is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 gold frame is hand-engraved.


| Code: | 020R-Madonna-of-the-Streets |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 273,60 $ |
| without VAT: | 226,20 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | engraved |
| Product size: | 9 x 20 mm |
| Oval size: | 9 x 12 mm |
| Product weight: | 0,95 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 0,60 g |
| without VAT: | 184,90 $ |
| Price with VAT | 223,70 $ |
| without VAT: | 184,90 $ |
| Price with VAT | 223,70 $ |
| without VAT: | 332,40 $ |
| Price with VAT | 402,10 $ |
| without VAT: | 332,40 $ |
| Price with VAT | 402,10 $ |
| without VAT: | 416,10 $ |
| Price with VAT | 503,50 $ |
| without VAT: | 205,60 $ |
| Price with VAT | 248,80 $ |