Our medal of Holy Family is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid 585/1000 gold frame is hand-made.


| Code: | 201H-Holy-Family-Medal |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 345,70 $ |
| without VAT: | 285,70 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | smooth |
| Product size: | 19 x 33 mm |
| Oval size: | 19 x 24 mm |
| Product weight: | 3,00 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 0,70 g |
| without VAT: | 243,90 $ |
| Price with VAT | 295,10 $ |
| without VAT: | 434,40 $ |
| Price with VAT | 525,60 $ |
| without VAT: | 307,40 $ |
| Price with VAT | 372,00 $ |
| without VAT: | 464,60 $ |
| Price with VAT | 562,20 $ |
| without VAT: | 385,90 $ |
| Price with VAT | 466,90 $ |