Pendant Assumption of Virgin Mary with Angels is individually painted and fired in a kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid gold frame 585/1000 is hand-engraved.



| Code: | 324R-Assumption-of-Maria |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 627,80 $ |
| without VAT: | 518,80 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | engraved |
| Product size: | 22 x 34 mm |
| Oval size: | 22 x 25 mm |
| Product weight: | 4,20 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 1,55 g |
| without VAT: | 298,10 $ |
| Price with VAT | 360,70 $ |
| without VAT: | 414,30 $ |
| Price with VAT | 501,30 $ |
| without VAT: | 284,70 $ |
| Price with VAT | 344,50 $ |
| without VAT: | 441,90 $ |
| Price with VAT | 534,70 $ |
| without VAT: | 361,40 $ |
| Price with VAT | 437,20 $ |
| without VAT: | 385,90 $ |
| Price with VAT | 466,90 $ |