A double side painted medallion with Archangel Uriel and Archangel Michael with a special rotatable hanging. An enamel painting is fired in our kiln to the temperature of 700°C (1300°F). A solid gold engraved frame (585/1000) is hand-made.


| Code: | 304-305R2-Archangels-Medallion |
| Manufacturer: | Aljančič |
| Price with VAT: | 991,90 $ |
| without VAT: | 819,80 $ |
| VAT: | 21 % |
| Availability: | Usually within 7 days |
| Frame: | engraved |
| Product size: | 22 x 35 mm |
| Oval size: | 22 x 25 mm |
| Product weight: | 4,85 g |
| Net weight of 14 ct. gold: | 2,15 g |
| without VAT: | 307,40 $ |
| Price with VAT | 372,00 $ |
| without VAT: | 456,90 $ |
| Price with VAT | 552,80 $ |
| without VAT: | 307,40 $ |
| Price with VAT | 372,00 $ |
| without VAT: | 456,90 $ |
| Price with VAT | 552,80 $ |
| without VAT: | 521,90 $ |
| Price with VAT | 631,50 $ |
| without VAT: | 456,90 $ |
| Price with VAT | 552,80 $ |
| without VAT: | 929,20 $ |
| Price with VAT | 1 124,30 $ |
| without VAT: | 385,90 $ |
| Price with VAT | 466,90 $ |